14 powodów dla których warto mieć kota

1. Są urocze, naprawdę urocze

Poważnie, dlaczego nie chcesz mieć czegoś puszystego i uroczego spacerującego po domu? Wystarczy obserwować ich codzienną rutynę, aby wypełnić swoje serce miłością, ciepłem i podziwem.

2. Pokazują, że wszystko może być łóżkiem

Umywalka, niewiarygodnie małe pudełko, klawiatura komputerowa, a nawet kartka papieru na podłodze. Kot pokazuje, że nie ma ograniczeń co do tego, co może służyć jako łóżko.

3. Trzymają cię w realności na własny temat

Jeśli zaczniesz się zbytnio wywyższać idąc w kierunku narcystycznych zapędów uwielbienia siebie,  wystarczy szydercze spojrzenie kota, aby przypomnieć, że nie jesteś tak niesamowity, jak ci się wydaje. Jeśli jesteś wielki żyjąc z kotem w domu to tylko dla tego, że masz „TAK” fajnego kota

4. To świetne towarzystwo

Pragną po prostu spędzać z Tobą wolny czas i odpoczywać, trochę zjeść, trochę się zabawić, przytulić, pomruczeć  – idealne towarzysztwo.

  5. kochają prawdziwie 

Pewnie, że jest to na ich warunkach i tylko wtedy, gdy tego chcą, ale kiedy zdecydują, że nadszedł czas, aby pozwolić Tobie głaskać i przytulać-  zostaniesz nagrodzony ciepłem i przywiązaniem, które topią twoje serce.

6. Przynoszą ci prezenty

Na wpół przeżuta mysz może nie znajdować się na szczycie listy upominków, ale możesz przynajmniej docenić nastrój. W warunkach domowych gdzie mysz jest nie jest dostępna, koty często aportują zabawki przynosząc Tobie “zdobycz”

7. Nie mają nic przeciwko, jeśli nadasz im głupie imiona

Naprawdę nie, więc zaspokaja Twoje szalone fantazje. Pamiętaj jednak, że na to imię będziesz musiał odpowiedzieć, gdy zawołają  Cię w kolejce u weterynarza.

8. Są zabawne

one naprawdę są zabawne. Od przypadkowych tańców i skoków po fascynację drobiną kurzu, koty stanowią regularne źródło zabawnej rozrywki. Potrzebujesz dowodu? Wystarczy wyszukać śmieszne filmy z kotami online. 

9. Ich mruczenie jest bardzo korzystne dla ludzi

W rzeczywistości przeprowadzono wiele badań pokazujących, że częstotliwość dźwięku, przy której kot mruczy, może potencjalnie leczyć zdrowie. Niezależnie od tego, czy zostanie to udowodnione, każdy właściciel kota wie, że odgłos mruczenia często pomaga w ustąpieniu uczucia stresu i lęku.

10. Mają dobre nawyki związane z higieną

Zasadniczo koty utrzymują się w czystości i zawsze używają kuwety, dużo czasu poświęcają na pielęgnację swojego futerka , nie wymagają od Ciebie wiele starań aby utrzymać je w czystości

 11. Robią za świetne budziki

Każdego ranka, kiedy uważasz, że mógłbyś jeszcze pospać, Twój kot poinformuje cię, że jesteś w błędzie i że nadszedł czas, aby wstać i zrobić im śniadanie.Twoje próby odzwyczajenia go są z góry przegrane, a jak już wstaniesz i nakarmisz swoje ukochane kocię…. gwarantuje Tobie, że spokojnie zaśnie w przeciwieństwie do Ciebie. 

12. Nie potrzebują dużo opieki

Koty są bardzo niezależne i samowystarczalne, dlatego wymagają od ciebie znacznie mniej pracy niż wiele innych zwierząt. Zaspokój ich podstawowe potrzeby, poświęć im trochę uwagi, a będą całkowicie zadowolone. Nie martw się, dadzą Ci znać, jeśli będą czegoś potrzebować.

13. Trzymają z dala niechciane gryzonie

Czasami sama obecność kota w domu wystarczy, aby odstraszyć gryzonie, a jeśli już jakiś się zapędzi na Twój teren kot zdecydowanie pokaże intruzowi kto tu jest szefem.

14. Koty dużo Cię nauczą

Możesz wiele nauczyć się od kota, jak podchodzić do życia, ale prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jakiej możesz się nauczyć, jest to, że jeśli wszystko inne zawiedzie, po prostu znajdź słoneczne miejsce, rozciągnij się i wygrzej.