Fakty o języku kota

  • Koty nie mają kubka smakowego na coś słodkiego . Ale nie powinieneś karmić swojego kociego przyjaciela czekoladą nawet jeśli może mu smakować! Czekolada zawiera substancje które są trujące dla kota
  • Lizanie jako forma pielęgnacji i uczucia jest doświadczeniem wiążącym dla kotów. Robią to z rodzeństwem, kociętami, rodzicami, zabawkami i innymi przyjaciółmi Często jest to określane jako uwodzenie społeczne.
  • Koty używają kolców języka (brodawki), aby usunąć mięso z kości ofiary. Nie, nie służą one tylko do usuwania luźnych włosów i resztek z futra. Czy potrafisz sobie wyobrazić siłę tych zadziorów?
  • Kolce na języku Twojego zwierzaka są tak szorstkie, jakby pokryte ostrą pochwą z keratyny. Strukturą podobny do pochewki keratynowej w ludzkich paznokciach. A więc teraz już wiesz, dlaczego jest jak papier ścierny za każdym razem, gdy kotek daje ci czuły „pocałunek”!
  • Koty używają również swoich języków do przetrwania. Koty oczyszczają się po każdym polowaniu lub posiłku. Powoduje to usunięcie zapachu dowodu, gdzie byli i co zrobili. To bardzo przydatne, jeśli kot chce zachować bezpieczeństwo w świecie zewnętrznym. Koty domowe też to robią, ponieważ jest to wrodzony instynkt przetrwania.

Zjawisko picia wody…

  • Podczas picia wody język kota obraca się z niewiarygodną prędkością około 4 razy na sekundę! Szybkie ruchy języka tworzą przepływ wody między pyskiem kotka, a źródłem wody. Innymi słowy, koty mogą przeciwstawić się podstawowym prawom grawitacji! Ciekawi Cię jak to się dzieje? Wystarczy spojrzeć na filmy w zwolnionym tempie lub szybkie zdjęcia kotów pijących wodę. Cały proces jest absolutnie niesamowity!